ENNEAGRAM

Enneagram, dünyanın en başarılı kişilik testidir. Önermelere hızlıca yanıt vermeye çalışmalısınız. Soruları dürüstçe cevaplamanız önemlidir. Kendinizle nasıl görmek istersiniz, onlara cevap vermemeye özen gösterin.

Aslında kendimizi dürüstçe cevaplamamız çok kolay değildir, çünkü hepimiz kendimizi olduğumuzda daha iyi görmek isteriz ve çoğunlukla kendimiz hakkında gerçekten doğru olmayan ön yargılar oluştururuz.

Mesela, içinizde korku olduğunda telafi etmek için cesaret geliştirmiş olabilirsiniz, ancak korku hala yüzeyin altında esas olan olarak durmaktadır.
Bazen bir özellik kendi imajımızla tutarsız olabilir, aslında kendi kendimize karşı objektif olmayı inkar ederiz. Ancak beğenmediğimiz niteliği başkalarında gördüğümüzde ise rahatsız oluruz. Ayrıca, yanlışlıkla diğerlerinde hayran olduğumuz bazı istenen niteliklere de sahip olduğumuzu düşünebiliriz.

Herhangi bir Enneagram testinden doğru sonuçları elde etmek için, bu doğal eğilimlerin farkında olmalısınız ve sorulara dürüstçe cevap vermeniz gerekir.

Seçiminizi yaparken, bir eğiliminizden çok, seçiminizin size uyup uymadığını değerlendirmeniz daha iyi olacaktır.

Kanatlar

Genellikle kişiler, kişiliğine bitişik duran ve daha belirgin olan türlerden birinin özelliklerine daha sahiptir. Buna kanat denir. Bu nedenle, 5. tipte olan birinin 4 kanadı veya 6 kanadı olabilir. Eğer öne çıkmış bir kanat yoksa, kanatların dengeli olduğu söylenir.

 

Soruları yanıtlarken zorlanmayın. Unutmayın; yanlış seçenek yok.

MYERS KİŞİLİK TESTİ

Myers-Briggs Tip Göstergesi ® değerlendirme bir dizi soru içermesine rağmen, kişilik testlerinden farklı olarak, bilgi, zeka veya yeteneği belirlemez. Bunun yerine, kişinin dört harfli bir formunu oluşturarak doğuştan gelen bağımsız dört çiftten oluşan tercihini ölçer. Hiçbir tür, diğerlerinden daha iyi veya daha kötü değildir, sadece farklıdır. Testimiz sadece 12 soru ile birkaç dakikada kolayca sonuca ulaştıracak şekilde optimize edilmiştir.

Nasıl Yardımcı Olur?

  • İletişim, stres yönetimi, karar verme, takım dinamikleri ve daha fazlasını içeren uygulamaları desteklemek için çeşitli derin raporlar üretir.
  • Takım geliştirme; ekip üyeleri arasındaki iletişimi kolaylaştırmaya, ekip güçlü ve zayıf yönlerini belirlemeye ve geliştirilmiş performans için eylem planları oluşturmaya yardımcı olur.
  • Liderlik gelişimi ile liderlerin kişilik türüne ilişkin anlayışlarını geliştirmelerine ve daha iyi yönetmelerine, bireysel ve takım performanslarını geliştirmelerine yönlerini geliştirir.
  • Çatışma yönetimi; çatışma kaynaklarını belirleme ve düşük performans, boşanma ve ayrılmayı önlemek için erken müdahale becerilerini geliştirir.
  • Stres yönetimi esneklik sağlar, verimliliği arttırır ve stres tetikleyicilerini tanımlama ve yönetme stratejileri sunar.
  • Kariyer geçişi ve planlama bireylere kariyer seçimi, gelişimi ve yönetimi konularında yardımcı olur.

Sonuçlarınız, testi tamamlayıp mail adresinizi ekrana girdiğiniz anda hemen yüklenecektir.