Sezer Zeren Hakkında

Sezer Zeren

1972 yılında Zonguldak Ereğli’de doğdu. İşletme lisans eğitimini tamamlamış ve  klinik psikoloji yüksek lisans eğitimi almıştır.

40 yaşına kadar sıradan bir hayat sürdürmüş, hayatının bu döneminde çok özel bir deneyim yaşamış ve bu deneyimle kendinden adeta yeniden doğmuştur. Deneyimlediği hal, evrensel birlik, yoğun sevgi, huzur, tarifsiz mutluluk, farklı bilinç ve yüksek farkındalık şeklinde olmuştur. Kendisini, tüm insanlığın bu tarifsiz deneyimi yaşamasına adamıştır.

Tasavvuf ve yoganın öğretileri ile başlayan araştırma ve öğrenme sürecini, deneyiminin psikolojik ve kimyasal alt yapısını inceleyerek sürdürmüştür. Zihinlerin özgürleşmesi için mevcut öğretiler ile deneyimini pekiştirdiği özel bir çalışma oluşturmuştur.

2014 yılında « Yaşama Sanatı» adlı kitabını kaleme alan Sezer Zeren, güncel ve bilimsel bir temele inşaa ettiği bu özel çalışmayı paylaşmak için;

Kalp Terapi Yaşam Okulu’nu“ kurmuştur.

Diyorum Ki;

Sana bir şey eklemeyi, vermeyi içeren bir vaad ile burada değilim. Tam tersine seni öncelikle ayıklamak bugüne kadar katılmış olanları arındırmak istiyorum.

Çünkü ihtiyacın olan şey bugüne kadar yaptığın gibi bilgine bilgi eklemek ve seni daha da çoğaltmak değil tam tersine arınıp bunların iç dünyandaki yükünden kurtulup hafiflemendir.

İç dünyandaki bu karmaşa özün ile aranda perdeler oluşturmakta. Bu perdeler ise, toplumun sözleriyle ve travmalarınla beslenip, hayat buldular. Her şeyden önce tüm bunlardan ve etkilerinden arınmak gerek. İhtiyacın olan şey biraz daha bilgi değil, kendi içinde zaten var olan bilgelik ile iletişime geçmendir. İçindeki savaş ve kaosu bitirmeli ve zihnen arınmalısın.

Eğer dünyaya herkes gibi bakıyor ve toplumsal bilinç düzeyinde veya kendinden memnunsan sana söyleyebilecek bir sözüm yok.

Lakin sende toplumsal hikayelerin, kalabalıkların ortak görüşünün dışında bir arayış başladıysa seni tebrik etmek isterim. Çünkü artık büyük bir kalabalığı arkanda bırakmışsın demektir.

IMG_4019gup